Wizyta w 31 BLT

Dyskusja na temat współczesnego lotnictwa wojskowego

Wizyta w 31 BLT

Postprzez Edelmann » 1 kwi 2018, o 17:53

Krótka (choć patrząc na czas wcale nie koniecznie) wizyta w Krzesinach pozwoliła nam nieco podłapać wiedzy na temat funkcjonowania jednostki takiej jak eskadra lotnictwa taktycznego. Zgodnie z przeidywaniami dostęp do wielu zagadnień nieco ograniczony ( nie udało się sprawić wytrzeszczu oczu u instruktora obsługującego symulator F-16 i pokazać mu że też potrafimy :mrgreen: ). Może innym razem. Udało mi się swoje za to 4 litery posadzić do trenażera obsługi fotela katapultowego i zasymulować katapultowanie. Oczywiście przeciążenie przy "wystrzeleniu" ok 10 razy mniejsze. Ale zabawa przednia - bo uprząż na dupie , hełm, maska , "okablowanie" do łączności podłączone.
Chciano nam pokazać starty - jednak oglądanie starów spod wału przy stojankach w Krzesinach nie robi ( przynajmniej na mnie ) żadnego już wrażenia.

Generalnie wizyta udana. Dla pasjonatów możliwość podłapania garści dodatkowych ciekawych informacji. Jeśli o mnie chodzi to przy kolejnej okazji nie będę się zastanawiał ani trochę.

P.S. żałuję że nie obsatawiałem na absensję Mava - miałbym pewną wygraną :-P

Wielkie podziekowania dla Damiana za zorganizowanie całego eventu! :ok:

Pamiątkowe foty z udziałem "eskadrowej" kadry

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Polish Virtual Air Force // 11 WELT-almost ready to retired :D
keep smiling: https://www.youtube.com/watch?v=RHpClGAAvpg
Edelmann
Major PVAF